Agnieszka Sicińska

Specjalizacje: 
Chirurgia stomatologiczna, Periodontologia, Protetyka stomatologiczna, Stomatologia ogólna


O mnie

Uważam, że miałam szczęście wychowywać się w pogodnym i szczęśliwym domu, w którym mama z pasją realizowała swoje zawodowe ambicje. Już od najmłodszych lat wiedziałam, że tak jak mama zostanę dentystką. Lubiłam słuchać jej rozmów z koleżankami po fachu o ciekawych przypadkach stomatologicznych i sposobach ich leczenia. Był ze mną jednak pewien kłopot, bawiąc się w dentystę zakładałam plomby we wszystkich możliwych szczelinach mebli...
 
Moją siłą jest upór w dążeniu do celu. Kończąc studia w Warszawskiej Akademii Medycznej wiedziałam jak będzie wyglądać mój gabinet stomatologiczny. Miałam szczęście odbywać praktyki zawodowe w prywatnych klinikach stomatologicznych w Duisburgu i Dusseldorfie. Zobaczyłam tam miłe recepcjonistki, troskliwych lekarzy, kolorowe fotele dentystyczne i nowoczesny sprzęt. To był 1987r., dwa lata później otworzyłam swój pierwszy gabinet dentystyczny.
 
Jestem osobą zawodowo spełnioną. Chociaż wykonuję zawód dentysty już od ponad 25 lat nadal przynosi mi to wiele satysfakcji. Lubię planować, zajmować się nowymi pomysłami. Jestem otwarta na nowe koncepcje.
 
Nie lubię zatrzymywać się w miejscu i może dlatego wybrałam zawód lekarza, który wymaga ciągłego kształcenia się. Doświadczenie zawodowe sprawiło, że dziś moją specjalnością są rekonstrukcje - najtrudniejsza i zarazem najbardziej zaawansowana technologicznie dziedzina stomatologii, oraz protetyka implantologiczna. U pacjentów, u których odtwarzanie utraconych zębów jest szczególnie trudne, przeprowadzam wraz z zespołem doświadczonych chirurgów operacje przeszczepu kości.


Agnieszka Sicińska
Dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

www.agnieszkasicinska.com