Czy zęby mogą być sexy ?

Pewnego pięknego, zimowego dnia uzgadniałam z moją 67- letnią pacjentką, bardzo atrakcyjną kobietą, jak mają wyglądać jej nowe zęby.Pani ta straciła własne zęby na skutek agresywnego zapalenia przyzębia. Obecnie ma niebagatelną liczbę wkręconych 15 implantów i tymczasową pracę protetyczną. Życzeniem tej Pani było, aby te docelowe zęby były sexy....Zastanowiłam się jak sprostać tym oczekiwaniom. I co to może znaczyć, że zęby są sexy. Na pewno muszą być zdrowe i mieć piękny, dopasowany do osoby kolor i kształt i oczywiście muszą być wszystkie na swoich miejscach. Wymodelowanie pięknych, trzecich zębów naprawdę jest sztuką. Ale nie tylko. Podstawą jest projekt, a następnie perfekcyjne wykonanie wszystkich etapów pracy. Każdy pacjent ma swoje indywidualne potrzeby.

Czasami wystarczy zabieg higieny, innym razem wybielanie, ponieważ własne zęby pacjenta są zdrowe i ładne Czasami realne i możliwe jest uzyskanie wspaniałego efektu, kiedy z pozoru „nic się nie da ładnego zrobić". Możliwości nowoczesnej, tej naprawdę nowoczesnej stomatologii pozwalają na to, aby z powodzeniem realizować to, co kiedyś było niemożliwe. Fakt, że dzisiaj mamy możliwość, a nawet preferujemy z medycznego punktu widzenia łączenie w jeden kilku zabiegów, pozwala na skrócenie czasu leczenia i szybką rekonwalescencję pacjenta.Wygląda to tak.

Jeżeli istnieje konieczność usunięcia pewnych zębów, usuwamy je, wkręcamy zgodnie z potrzebami i uzgodnieniami implanty, jeżeli jest taka konieczność regenerujemy, odtwarzamy brakującą kość. Na koniec osadzamy przykręcając odpowiednie prace protetyczne, mosty i korony. Wszystko to podczas jednego zabiegu.

Pacjent przyszedł z zębami i wychodzi z zębami, nawet, jeżeli wydaje się to niemożliwe.

 


Agnieszka Sicińska
Dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

www.agnieszkasicinska.com