Porady eksperta


Bez dobrej diagnostyki nie sposób mówić o skutecznym leczeniu. Dentyści w Centrum Stomatologicznym EURODENTAL mają do dyspozycji szeroką gamą specjalistycznych, zaawansowanych technicznie urządzeń, niezbędnych do wykonania pełnej diagnostyki.
 

Nowoczesne technologie w CS Eurodental:

 • Tomograf- Scanora 3D
  Daje niespotykane dotąd możliwości diagnostyczne. Rzeczywiste cyfrowe zdjęcia panoramiczne i technika Cone Beam 3D w jednym. Scanora 3D to wyższy poziom obrazkowania w stomatologii i planowania implantów.
          
 • Vector Paro - Dürr Dental
  System ten, wykorzystujący w swojej pracy energię ultradźwiękową, został stworzony przede wszystkim na potrzeby periodontologii – do niechirurgicznego leczenia stanów zapalnych przyzębia oraz do higienizacji jamy ustnej. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w systemie Vector jest specjalny pierścień przenoszący ruch ultradźwięków na końcówkę, która w efekcie porusza się równolegle do płaszczyzny zęba.

 
 • Implantcenter
  To najnowocześniejszy na rynku system do zaawansowanej chirurgii ultradźwiękowej. To idealna kombinacja urządzenia dedykowanego do chirurgii stomatologicznej, implantologii i konwencjonalnego leczenia periodontologii, endodoncjii, czy profilaktyki jamy ustnej. Implantocenter to 3 urządzenia w jednym aparacie.

 • The Wand Plus
  Ból i strach - oto powody, dla których tak wielu z nas niechętnie zgłasza się do stomatologa. Tymczasem nowoczesna stomatologia umożliwia przeprowadzenie leczenia w sposób komfortowy i bezbolesny. Nawet znieczulenie nie musi już kojarzyć się ze strzykawką i kilkugodzinnym odrętwieniem twarzy po zabiegu. The Wand (różdżka) to urządzenie, które potrafi czynić cuda. Za pomocą jednorazowej, przypominającej długopis końcówki, lekarz może podać środek znieczulający w bezpieczny sposób. Cały proces kontrolowany jest przez komputer, co pozwala na bardzo precyzyjne odmierzenie środka znieczulającego i podanie go Pacjentowi w odpowiednim czasie.

 • Spectroshade
  Spectroshade stanowi nieocenioną pomoc w pracy każdego protetyka. Jest to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie na świecie, pozwalające na ocenę barwy szkliwa i doskonały dobór koloru prac protetycznych.Za pomocą tego urządzenia można stworzyć „mapę zęba” i dokładnie określić kolor szkliwa. Tradycyjne kolorniki nie dają takich możliwości, ponieważ przy ich wykorzystaniu ocena odbywa się w oparciu o bardzo zawodne spostrzeżenia ludzkiego oka. Spectroshade oferuje naukową analizę koloru z uwzględnieniem nasycenia i stopnia przezierności. Uzyskane dzięki temu urządzeniu dane mogą zostać przesłane w postaci plików elektronicznych do laboratorium protetycznego, w którym technicy wykonają prace protetyczne doskonale dopasowane pod względem koloru i przepuszczalności światła.
 • MIKROSKOP – CARL ZEISS OPMI® pico Dental - dedykowany do stomatologii,
  Dzięki temu urządzeniu można wykonywać najbardziej skomplikowane, wymagające ogromnej precyzji zabiegi endodoncji i mikrochirurgii stomatologicznej. Producent - Firma Carl Zeiss, lider w optyce profesjonalnej, wykorzystuje w swoich mikroskopach najnowocześniejszy rodzaj soczewek zbudowanych ze szkła o różnej gęstości. Zastosowanie takiego rozwiązania technicznego pozwala lekarzowi na przeprowadzanie zabiegów i operacji z największą dokładnością. Technologia optyczna firmy ZEISS wykorzystywana jest nie tylko w stomatologii. Z jej zdobyczy korzystali m. in. konstruktorzy sondy kosmicznej Mars Express oraz twórcy filmu „Władca Pierścieni”.

 • Beyond POLUS
  Wybielanie zębów BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się "bardziej chłonne" dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.
 
 
Reklama