Nowoczesna technologia

Diagnostyka

Bez nowoczesnej, specjalistycznej diagnostyki nie sposób mówić o skutecznym leczeniu. Dentyści w Centrum Stomatologicznym EURODENTAL mają do dyspozycji szeroką gamę zaawansowanych technicznie urządzeń, niezbędnych do wykonania pełnej diagnostyki schorzeń jamy ustnej.

Nowoczesne technologie w CS Eurodental:

Tomograf Scanora 3D

Tomograf Scanora 3D

Tomograf Scanora 3D. Trójwymiarowy obraz dla wyboru najlepszej metody leczenia.
Tomografia komputerowa daje niespotykane dotąd możliwości diagnostyczne. Rzeczywiste cyfrowe zdjęcia panoramiczne i technika wiązki stożkowej - Cone Beam 3D w jednym. Scanora 3D to wyższy poziom trójwymiarowego obrazowania w stomatologii i planowania implantów.

Implantcenter

Implantcenter

Implantcenter. Sojusz technologii dla spełnienia indywidualnych potrzeb pacjenta.
To najnowocześniejszy na rynku system do zaawansowanej chirurgii ultradźwiękowej. To idealna kombinacja urządzenia dedykowanego chirurgii stomatologicznej, implantologii i konwencjonalnego leczenia schorzeń przyzębia, leczenia kanałowego czy profilaktyki chorób jamy ustnej. Implantcenter to 3 urządzenia w jednym aparacie.

The Wand Plus

The Wand Plus

The Wand Plus. Ekspert skutecznych znieczuleń – bez strzykawki, bez bólu, bez stresu.
Ból i strach - oto powody, dla których tak wielu z nas niechętnie zgłasza się do stomatologa. Tymczasem nowoczesna stomatologia umożliwia przeprowadzenie leczenia w sposób komfortowy i bezbolesny. Nawet znieczulenie nie musi już kojarzyć się ze strzykawką i kilkugodzinnym odrętwieniem twarzy po zabiegu. The Wand (różdżka) to urządzenie, które potrafi czynić cuda. Za pomocą jednorazowej, przypominającej długopis końcówki, lekarz może podać środek znieczulający w bezpieczny sposób. Cały proces kontrolowany jest przez komputer, co pozwala na bardzo precyzyjne odmierzenie środka znieczulającego i podanie go Pacjentowi we właściwym tempie umożliwiającym optymalne jego wchłanianie i większą skuteczność działania.

SpectroShade

SpectroShade

SpectroShade. Obiektywna cyfrowa metoda oceny koloru zęba.
SpectroShade stanowi nieocenioną pomoc w pracy każdego protetyka. Jest to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie na świecie, pozwalające na ocenę barwy szkliwa i doskonały dobór koloru prac protetycznych. Z jego pomocą można stworzyć „mapę zęba” i dokładnie określić kolor szkliwa. Tradycyjne kolorniki nie dają takich możliwości, ponieważ przy ich wykorzystaniu ocena odbywa się w oparciu o bardzo zawodne spostrzeżenia ludzkiego oka. SpectroShade oferuje naukową analizę koloru z uwzględnieniem jasności, nasycenia i stopnia przezierności. Uzyskane dzięki temu urządzeniu dane mogą zostać przesłane w postaci plików elektronicznych do laboratorium protetycznego, w którym technicy wykonają prace protetyczne doskonale dopasowane pod względem koloru i przepuszczalności światła.

MIKROSKOP

MIKROSKOP

MIKROSKOP – CARL ZEISS OPMI® pico Dental. Sztuka przybliżania.
Dzięki temu urządzeniu można wykonywać najbardziej skomplikowane, wymagające ogromnej precyzji zabiegi endodoncji i mikrochirurgii stomatologicznej. Producent - Firma Carl Zeiss, lider w optyce profesjonalnej, wykorzystuje w swoich mikroskopach najnowocześniejszy rodzaj soczewek zbudowanych ze szkła o różnej gęstości. Zastosowanie takiego rozwiązania technicznego pozwala lekarzowi na przeprowadzanie zabiegów i operacji w powiększeniu, z największą dokładnością i starannością. Technologia optyczna firmy ZEISS wykorzystywana jest nie tylko w stomatologii. Z jej zdobyczy korzystali m. in. konstruktorzy sondy kosmicznej Mars Express oraz twórcy filmu „Władca Pierścieni”.

Beyond POLUS

Beyond POLUS

Beyond POLUS. Innowacja, precyzja i bezpieczeństwo dla śnieżnobiałego uśmiechu.
Wybielanie zębów BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się "bardziej chłonne" dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od diety i stylu życia pacjenta. Efekt wybielania pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Vector Paro – Dürr Dental

Vector Paro – Dürr Dental

Vector Paro - Dürr Dental. Bezbolesna i bezpieczna terapia schorzeń przyzębia.
System ten, wykorzystujący w swojej pracy energię ultradźwiękową, został stworzony przede wszystkim na potrzeby periodontologii – do niechirurgicznego leczenia stanów zapalnych przyzębia oraz higienizacji jamy ustnej. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w systemie Vector jest specjalny pierścień przenoszący ruch ultradźwięków na końcówkę, która w efekcie porusza się równolegle do płaszczyzny zęba co pozwala na wyeliminowanie dolegliwości bólowych i ryzyka uszkodzenia delikatnych tkanek przyzębia.