Nowoczesna technologia

Diagnostyka

Bez nowoczesnej, specjalistycznej diagnostyki nie sposób mówić o skutecznym leczeniu. Dentyści w Centrum Stomatologicznym EURODENTAL mają do dyspozycji szeroką gamę zaawansowanych technicznie urządzeń, niezbędnych do wykonania pełnej diagnostyki schorzeń jamy ustnej.

Nowoczesne technologie w CS Eurodental:

Implantcenter

Implantcenter

Implantcenter. Sojusz technologii dla spełnienia indywidualnych potrzeb pacjenta.
To najnowocześniejszy na rynku system do zaawansowanej chirurgii ultradźwiękowej. To idealna kombinacja urządzenia dedykowanego chirurgii stomatologicznej, implantologii i konwencjonalnego leczenia schorzeń przyzębia, leczenia kanałowego czy profilaktyki chorób jamy ustnej. Implantcenter to 3 urządzenia w jednym aparacie.

The Wand Plus

The Wand Plus

The Wand Plus. Ekspert skutecznych znieczuleń – bez strzykawki, bez bólu, bez stresu.
Ból i strach - oto powody, dla których tak wielu z nas niechętnie zgłasza się do stomatologa. Tymczasem nowoczesna stomatologia umożliwia przeprowadzenie leczenia w sposób komfortowy i bezbolesny. Nawet znieczulenie nie musi już kojarzyć się ze strzykawką i kilkugodzinnym odrętwieniem twarzy po zabiegu. The Wand (różdżka) to urządzenie, które potrafi czynić cuda. Za pomocą jednorazowej, przypominającej długopis końcówki, lekarz może podać środek znieczulający w bezpieczny sposób. Cały proces kontrolowany jest przez komputer, co pozwala na bardzo precyzyjne odmierzenie środka znieczulającego i podanie go Pacjentowi we właściwym tempie umożliwiającym optymalne jego wchłanianie i większą skuteczność działania.

SpectroShade

SpectroShade

SpectroShade. Obiektywna cyfrowa metoda oceny koloru zęba.
SpectroShade stanowi nieocenioną pomoc w pracy każdego protetyka. Jest to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie na świecie, pozwalające na ocenę barwy szkliwa i doskonały dobór koloru prac protetycznych. Z jego pomocą można stworzyć „mapę zęba” i dokładnie określić kolor szkliwa. Tradycyjne kolorniki nie dają takich możliwości, ponieważ przy ich wykorzystaniu ocena odbywa się w oparciu o bardzo zawodne spostrzeżenia ludzkiego oka. SpectroShade oferuje naukową analizę koloru z uwzględnieniem jasności, nasycenia i stopnia przezierności. Uzyskane dzięki temu urządzeniu dane mogą zostać przesłane w postaci plików elektronicznych do laboratorium protetycznego, w którym technicy wykonają prace protetyczne doskonale dopasowane pod względem koloru i przepuszczalności światła.

MIKROSKOP

MIKROSKOP

MIKROSKOP – CARL ZEISS OPMI® pico Dental. Sztuka przybliżania.
Dzięki temu urządzeniu można wykonywać najbardziej skomplikowane, wymagające ogromnej precyzji zabiegi endodoncji i mikrochirurgii stomatologicznej. Producent - Firma Carl Zeiss, lider w optyce profesjonalnej, wykorzystuje w swoich mikroskopach najnowocześniejszy rodzaj soczewek zbudowanych ze szkła o różnej gęstości. Zastosowanie takiego rozwiązania technicznego pozwala lekarzowi na przeprowadzanie zabiegów i operacji w powiększeniu, z największą dokładnością i starannością. Technologia optyczna firmy ZEISS wykorzystywana jest nie tylko w stomatologii. Z jej zdobyczy korzystali m. in. konstruktorzy sondy kosmicznej Mars Express oraz twórcy filmu „Władca Pierścieni”.

Beyond POLUS

Beyond POLUS

Beyond POLUS. Innowacja, precyzja i bezpieczeństwo dla śnieżnobiałego uśmiechu.
Wybielanie zębów BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się "bardziej chłonne" dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od diety i stylu życia pacjenta. Efekt wybielania pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Vector Paro – Dürr Dental

Vector Paro – Dürr Dental

Vector Paro - Dürr Dental. Bezbolesna i bezpieczna terapia schorzeń przyzębia.
System ten, wykorzystujący w swojej pracy energię ultradźwiękową, został stworzony przede wszystkim na potrzeby periodontologii – do niechirurgicznego leczenia stanów zapalnych przyzębia oraz higienizacji jamy ustnej. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w systemie Vector jest specjalny pierścień przenoszący ruch ultradźwięków na końcówkę, która w efekcie porusza się równolegle do płaszczyzny zęba co pozwala na wyeliminowanie dolegliwości bólowych i ryzyka uszkodzenia delikatnych tkanek przyzębia.

Tomograf Scanora 3D

Tomograf Scanora 3D

Tomograf Scanora 3D. Trójwymiarowy obraz dla wyboru najlepszej metody leczenia.
Tomografia komputerowa daje niespotykane dotąd możliwości diagnostyczne. Rzeczywiste cyfrowe zdjęcia panoramiczne i technika wiązki stożkowej - Cone Beam 3D w jednym. Scanora 3D to wyższy poziom trójwymiarowego obrazowania w stomatologii i planowania implantów.